Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Co wybrać? Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

Budowa i remont domu to doskonały moment na wymianę systemu grzewczego. Warto przy tej okazji zastanowić się, który będzie lepszy – ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, wszystko zależy bowiem od Twoich preferencji i uwarunkowań, jakie spełnia dany budynek. Sprawdź, jakie są plusy każdego z systemów.

Maty do ogrzewania podłogowego

Słysząc ogrzewanie podłogowe, z pewnością masz przed oczami rzędy rurek ułożonych pod wykładziną, które wiją się po całej powierzchni. Nowoczesny system odbiega jednak trochę od tego wyobrażenia. Obecnie warto zainwestować w maty grzejne, czyli gotowe elementy, które po wyjęciu z opakowania wystarczy rozłożyć na podłodze. Jest to o tyle proste, że poradzisz z tym sobie sam. Zastanawiając się co wybrać, ogrzewanie podłogowe czy grzejniki, na korzyść tego pierwszego przemawia brak urządzeń na ścianach. To istotne szczególnie w małych pomieszczeniach, ale także tam, gdzie wizualnie Ci one nie pasują. Ogrzewanie podłogowe można rozłożyć pod każdym pokryciem, nie ma znaczenia, czy na nim znajdą się panele, płytki czy wykładzina. Warto jednak wcześniej podjąć decyzje odnośnie podłogi, gdyż od niej zależny jest rodzaj mat grzejnych.

Grzejniki elektryczne

Największym ich plusem jest to, że ciepło w pomieszczeniu rozchodzi się równomiernie i dość szybko. Montując je w różnych pomieszczeniach, samemu decydujesz, które z nich aktualnie działają, a które nie. Wybierając opcję z termostatem, możesz zaprogramować ich działanie. Gdy zastanawiasz się co wybrać, ogrzewanie podłogowe czy grzejniki, weź pod uwagę swój komfort. Nie każdy bowiem lubi czuć ciepło pod stopami. Takie urządzenie możesz też zamontować w łazience, gdzie dodatkowo posłuży jako suszarka do ręczników. Współczesne grzejniki znaczenie odbiegają wyglądem od tych starych, ciężkich i brzydkich. Obecnie to nowoczesne modele, które mogą stanowić element wyposażenia wnętrz.

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

Gdy stoisz przed tak trudnym wyborem – grzejniki czy ogrzewanie podłogowe, możesz wybrać trzecią drogę i połączyć obie opcje. To doskonały patent, który pozwala Ci np. w łazience i sypialni cieszyć się ciepłem z dołu, a w pozostałych pomieszczeniach ściennym. Podczas remontu możesz zrobić praktycznie wszystko, nawet zamontować maty grzewcze na zewnątrz domu, na podjeździe. To pozwoli Ci zimą uniknąć odśnieżania przed wyjazdem z domu. Sprawdź, jakie masz opcje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl