Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Czy warto inwestować w ogrzewanie luster?

Czy warto inwestować w ogrzewanie luster?

Łazienka to pomieszczenie specyficzne pod względem poziomu wilgotności oraz temperatury. Niewielki metraż, brak okna i częste korzystanie z ciepłej wody może spowodować, że lustro jest często zaparowane. Rozwiązaniem tego problemu jest ogrzewanie luster. Jak działa i w jaki sposób się je montuje?

 

Dodatkowe ogrzewanie

Para wodna na lustrze potrafi znacznie opóźnić codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Zwłaszcza poranne, kiedy wszyscy domownicy chcą skorzystać z łazienki. Para zwykle ustępuje po kilku długich minutach, podczas których trudno rozpoznać w lustrze swoją twarz. Aby się jej pozbyć, można zainwestować w ogrzewanie luster. To kolejne łazienkowe udogodnienie po wygodnej wannie, funkcjonalnym natrysku i ciepłej podłodze. Decyduje się na nie coraz więcej inwestorów. Zwłaszcza posiadaczy niewielkich łazienek. Mata podgrzewająca lustro jest dodatkowym źródłem ciepła. Przy dłuższym załączeniu, jest ono odczuwalne w łazience.

 

Oszczędność i wygoda

Jak wygląda urządzenie, które skutecznie przepędzi parę z lustra? To niewielka mata grzejna lub folia. Dokleja się ją do spodu lustra. Najczęściej jest podłączona do głównego włącznika w łazience, dlatego uruchamia się wtedy, gdy włączone jest światło. Matę można również podłączyć do osobnego wyłącznika. Niewielka moc urządzenia (około 60 W) to ubytek energii porównywalny do tej, jaką pobiera zwykła żarówka. Z tego powodu warto rozważyć ogrzewanie luster. To wyjątkowo wygodna opcja i komfort, do którego od razu przywykną wszyscy domownicy.

 

Montaż maty grzewczej

Wszelkie instalacje najlepiej wykonywać w momencie, gdy konkretne pomieszczenie jest jeszcze w stanie surowym. Wówczas przewody instalacyjne można schować pod okładziną. Tak samo wykonuje się ogrzewanie luster. Do lustra, zawieszonego na wykończonej ścianie można zastosować samoprzylepną folię grzewczą. Wystarczy odwrócić lustro i zamocować ten element do jego tylnej tafli. Inaczej wygląda montaż w sytuacji, gdy lustro wisi bezpośrednio na ścianie. Wówczas matę zatapia się w cienkiej warstwie kleju. Miejsce, przeznaczone na lustro musi być oczyszczone z kurzu, a potem zagruntowane. Mata jest zatopiona w kleju, równomiernie rozprowadzonym na podłożu. Dopiero po 24 godzinach można przykleić do ściany lustro.

Mimo że mata grzejna sprawia wrażenie niepozornego urządzenia elektrycznego, jej instalację powinien wykonać elektryk z odpowiednimi uprawnieniami. Podłączenie elektryczne powinno być wykonane w specjalnym, niedostępnym miejscu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl