Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Dlaczego warto wybrać elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Dlaczego warto wybrać elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Remontowanie mieszkania czy budowa domu to odpowiedni czas, aby zastanowić się nad tym, jaki rodzaj ogrzewania byłby dla nas najlepszy. W ostatnich latach dużą popularność zdobywa elektryczne ogrzewanie podłogowe, które montuje się albo na całej powierzchni, albo w wybranych pomieszczeniach. Sprawdź, czy i Tobie nie przyda się tego typu źródło ciepła.

 

Prąd wypiera gaz

Mimo rosnących cen prądu, w ostatnim czasie ogrzewanie pomieszczeń za pomocą energii elektrycznej wzrasta. Dzieje się tak dlatego, że koszty instalacji grzejników elektrycznych, uwzględniając nawet elektryczne ogrzewanie podłogowe, jest niższy od innych systemów. Ponieważ do budowy domów i mieszkań stosuje się coraz lepsze materiały izolacyjne, to zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze.

Ogrzewanie elektryczne jest też prostsze w obsłudze, co z pewnością docenią osoby starsze i schorowane. Aby uruchomić grzanie trzeba jedynie nauczyć się obsługiwać elektroniczny panel kontrolny. To tam możesz zaprogramować, kiedy i jak bardzo chcesz grzać.

 

Energia dla Ziemi

Oszczędność pieniędzy to nie wszystko. Sympatycy tej formy zgodnie przypominają, że jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie. W obecnych czasach ma to ogromne znaczenie dla naszego środowiska, a także dla postrzegania nas przez innych. Właśnie dlatego, że najbliższe lata jeszcze bardziej będą naciskać na zmianę postaw, Ty już dziś zainstaluj elektryczne ogrzewanie podłogowe w swoim domu. Szybko przekonasz się, że Ci się to opłaci. Nie wiemy, czy w najbliższym czasie nie powstaną przepisy sztywno regulujące konieczność instalowania tego typu ogrzewania.

 

Porządek i ład

Posiadanie w domu systemu elektrycznego ogrzewania podłogowego sprawia, że pomieszczenia typu kotłownia stają się zbędne. Wydzielenie takiego w domu bez piwnic, a takie obecnie buduje się najczęściej, to dodatkowy kłopot. Nie mówiąc już o brudzie i pyle, który unosi się wokół pieca i rozprzestrzenia po całym domu. Elektryka jest w tym zakresie o wiele przyjemniejsza i niewidoczna. Warto podkreślić, że dostęp do prądu w ostatnich latach także uległ poprawie, sieć elektryczna trafia także do małych wsi i pojedynczych domostw.

 

Dla ciała i ducha

Podłogowe ogrzewanie elektryczne jest przyjemniejsze dla człowieka. I nie chodzi tutaj jedynie o ten komfort po wstaniu rano albo wyjściu spod prysznica. To także system niezaburzający rozkładu temperatury ciała człowieka. Nie zapominajmy o świeżym powietrzu, wolnym od unoszącego się w nim kurzu. Właśnie dlatego to idealne rozwiązanie dla alergików.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl