Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Dlaczego warto wybrać elektryczny grzejnik łazienkowy w kształcie drabinki?

Dlaczego warto wybrać elektryczny grzejnik łazienkowy w kształcie drabinki?

Prawidłowe ogrzanie mieszkania to bardzo istotna sprawa, szczególnie że zima w Polsce trwa kilka miesięcy. Często tak bardzo skupiamy się na kwestii wyboru pieca i optymalnych kaloryferów do wnętrza domu, że zapominamy o łazience. A taki elektryczny grzejnik łazienkowy, popularnie zwany drabinką, spełnia bardzo ważne funkcje. Sprawdź, jakie i zdecyduj się na jego montaż.

 

Czy to kosztuje więcej?

Panuje przekonanie, że grzejnikiw łazience nie są do niczego potrzebne, a jedynie generują koszty i zwiększają rachunki za prąd. Być może jest tak w sytuacjach, gdy kaloryfer podłączony jest do centralnego ogrzewania i nie masz możliwości ustawienia jego mocy. Inaczej jest w przypadku, gdy zdecydujesz się w łazience na montaż grzejnika elektrycznego, drabinkowego. W tym momencie to Ty decydujesz czy chcesz go włączyć i płacić za ciepło, czy nie. Zimą ciepło w pomieszczeniu jest bardzo wskazane, natomiast latem już niekoniecznie. Są jednak sytuacje, gdy warto mieć możliwość zagrzać ręcznik, by po kąpieli wytrzeć się ciepłym, czy szybko wysuszyć bieliznę.

 

Suszarka po kąpieli

Warto bowiem wspomnieć, że drabinka to nie tylko elektryczny grzejnik łazienkowy, ale też miejsce w łazience, na którym możesz wysuszyć ręczniki i ubrania. Im większa grzałka, tym więcej rzeczy się na niej zmieści. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy codziennie generujesz dużą ilość mokrych ręczników. Po kąpieli wystarczy rozwiesić je na grzejniku, by za kilka godzin znów były suche i pachnące. Jednocześnie zapobiegasz gromadzeniu wilgoci i psuciu się tkaniny.

Wewnątrz rurek grzejnika drabinkowego znajduje się powietrze i grzałka elektryczna. Mimo że przykrycie powierzchni utrudnia rozprzestrzenianie się ciepła po pomieszczeniu, to i tak ten model elektrycznego grzejnika łazienkowego można najczęściej znaleźć w domach i mieszkaniach. Szczególnie tam, gdzie łazienka jest mała i dogrzewanie nie jest aż tak istotne.

 

Grzejnik konwektorowy czy promieniujący?

Decydując się na drabinkowy kaloryfer, możesz też wybrać elektryczny grzejnik łazienkowy konwektorowy. Jest on zbliżony do standardowego grzejnika wodnego. Ponieważ szybko się nagrzewa, równie szybko oddaje ciepło do pomieszczenia.

Natomiast grzejnik promieniujący będzie działa podobnie do ogrzewania podłogowego lub ściennego. Mimo że sam będzie bardzo rozgrzany, oddawanie ciepła nie jest już takie stuprocentowe. Wyglądem przypomina zwykły grzejnik wodny, jest jednak bardziej płaski, co ułatwia montaż na ścianie i kafelkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl