Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe elektryczne?

Nowoczesne budownictwo to szereg innowacji, z których chętnie korzystamy. Nowoczesne rozwiązania mają na celu zapewnienie wysokiego komfortu mieszkania i codziennego użytkowania domu. Jedną z najczęściej wybieranych innowacji jest ogrzewanie podłogowe elektryczne. Jeśli w dalszym ciągu wahasz się, czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie, poznaj jego wady i zalety.

Przytulne i ciepłe mieszkanie

Na co dzień lubisz chodzić po domu bez skarpetek, Twoje pociechy najczęściej bawią się na podłodze, a pies, zmarznięty po zimowym spacerze, szuka ciepłego kąta? W takich sytuacjach zimna podłoga zdecydowanie się nie sprawdzi. Wykładziny i dywany nie pasują do planowanej przez Ciebie aranżacji wnętrz? Rozwiązaniem, trafnie odpowiadającym na Twoje wymagania będzie ogrzewanie podłogowe, czyli nowoczesny sposób ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, oparty na wykorzystaniu energii elektrycznej. Jak w praktyce wygląda użytkowanie elektrycznego ogrzewania podłogowego?

Korzyści wynikające z innowacji

Ogrzewanie podłogowe to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią sobie estetykę wnętrz - instalacja pozostaje całkowicie niewidoczna, co więcej - nie musisz przygotowywać osobnego pomieszczenia na kotłownie. Dodatkowo, decydując się na nowoczesne rozwiązania, pozostajesz w zgodzie ze środowiskiem naturalnym - energia elektryczna jest uznawana za bezpieczną, zarówno w miejscu użytkowania, jak i w jego otoczeniu. Jakie korzyści odczujesz na własnej skórze?

- Ogrzewanie podłogowe gwarantuje korzystny układ temperatur w pomieszczeniach, zapewniając Ci wysoki komfort cieplny;

- Nie musisz się obawiać, że podłoga będzie zbyt ciepła. Ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem niskotemperaturowym, co w praktyce oznacza, że temperatura, jaką osiąga ogrzewana podłoga, jest niższa od temperatury Twojego ciała, nie powodując tym samym dyskomfortu;

- Przemyślane rozmieszczenie instalacji gwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepła w całym pomieszczeniu. W tym miejscu możemy zaobserwować największą różnicę pomiędzy tradycyjnym grzejnikiem, a elektrycznym ogrzewaniem podłogowym - w tradycyjnych rozwiązaniach najwyższa temperatura jest w miejscu instalacji źródła ciepła, czyli kaloryfera;

Wady czy zalety?

Każda innowacja ma swoich przeciwników. Co najczęściej zarzuca się instalacji ogrzewania podłogowego? Przede wszystkim wysokie koszty inwestycyjne. Kwestia pozostaje jednak sporna - okazuje się, że decydując się na wysokiej klasy system elektrycznego ogrzewania elektrycznego możemy zapłacić mniej, niż w przypadku wybory tradycyjnych grzejników i cieszyć się korzyściami przez kolejne lata. Ogrzewanie podłogowe ELEKTRA cechuje się niemal 100% bezawaryjnością, gwarantując CI wysoki komfort cieplny i wygodę użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl