Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Do czego służy regulator temperatury ogrzewania podłogowego i dlaczego trzeba go zakładać?

Do czego służy regulator temperatury ogrzewania podłogowego i dlaczego trzeba go zakładać?

Wybór sposobu ogrzewania mieszkania to jedno z ważniejszych zadań do wykonania podczas budowy i remontu. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt i cieszyć się przytulnie ciepłym wnętrzem, trzeba mądrze podejść do tematu. W wielu przypadkach warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe. Gwarantuje ono ciepło rozchodzące się od dołu do góry i brak nieestetycznie wyglądających kaloryferów zawieszonych na ścianach. Przydaje się to szczególnie w pomieszczeniach, w których nie ma okien i wentylacji. Jedynym elementem, który umieścisz na ścianie, będzie regulator temperatury ogrzewania podłogowego.

 

Po co komu regulator?

Instalując w domu ogrzewanie, masz do wyboru kilka systemów i tyle samo regulatorów. To one umożliwiają sterowanie poszczególnymi elementami grzewczymi, dzięki czemu możesz uzyskać pożądaną temperaturę. Termostat ułatwia kontrolę nad tym, co się dzieje w każdym pomieszczeniu. Jego istotą jest właśnie to, że poszczególne pokoje mogą różnić się między sobą ustawioną temperaturą. Każdy regulator temperatury, czy to ogrzewania podłogowego, czy ściennych grzejników, pozwala zaoszczędzić pieniądze i ciepło, które wytwarzają grzałki. W sklepach znajdziesz szeroki wybór termostatów, zarówno tych tradycyjnych z gałką, jak i nowoczesnych, elektronicznych.

 

Ręczne sterowanie

Ten rodzaj regulatorów jest najczęściej wybierany. Posiadają czujnik powietrzny i podłogowy, dzięki czemu zapobiegają przegrzaniu się powierzchni. Ten regulator temperatury ogrzewania nada się zarówno przy podłogowym, jak i standardowym montażu systemu grzewczego. Może być montowany pod i nad tynkiem. Dlatego kwestię wyboru sposobu ocieplania domu wewnątrz trzeba podjąć jak najwcześniej, by dobrze przygotować się do prac remontowych i budowlanych.

 

Zaprogramuj sobie ciepło

W przypadku zastosowania tego typu termoregulatorów masz możliwość ustawienia temperatury o każdej porze dnia i nocy. Możesz wyłączyć grzanie, gdy śpisz i ponownie uruchomić na godzinę przed pobudką. W ten sposób kontrolujesz zużycie i oszczędzasz energię. Te regulatory temperatury można stosować w przypadku ogrzewania podłogowego, które ze względu na swoją specyfikę nie musi być uruchomione przez cały czas. Niektóre modele wyczuwają zmianę temperatury w pomieszczeniu i same ponownie włączają grzałki. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz wybierać godzin, gdy ma być grzane, wybierasz za to optymalną temperaturę, jaką chcesz mieć w pomieszczeniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl