Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Elektroniczne termostaty grzejnikowe - poznaj niezawodny sposób na stałą kontrolę temperatury w Twoim domu

Szukanie oszczędności w codziennym życiu nie musi być trudne - wystarczy zaledwie kilka przemyślanych rozwiązań, by udało Ci się zaoszczędzić znaczną sumę. Zacznij od oszczędzania na ogrzewaniu. Takie rozwiązanie wcale nie oznacza, że w mieszkaniu będzie zimno. Poznaj elektroniczny termostat grzejnikowy i przekonaj się, na czym polega jego działanie. Szybko okaże się, że utrzymanie stałej temperatury w mieszkaniu nie musi być ani trudne ani czasochłonne.

Krótko o tym, czym jest elektroniczny termostat grzejnikowy

Termostat, potocznie zwany regulatorem temperatury, to wygodny sposób na kontrolowanie ciepła w konkretnym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie okazuje się być niezwykle korzystne, a dodatkowo pozwala w prosty sposób oszczędzić energię wykorzystywaną do ogrzania powierzchni mieszkalnej. Dodatkowo jedna oszczędność pociąga za sobą kolejną - finansową.

Poprzednikami manualnych i elektronicznych termostatów grzejnikowych były tradycyjne zawory, pozwalające na niewielką regulację przepływu ciepłej wody. Takie rozwiązanie pozwalało na zwiększenie lub zmniejszenie temperatury o zaledwie kilka stopni. Rozwój techniki pozwolił jednak na opracowanie bardziej precyzyjnych rozwiązań - pojawiły się termostaty, których działanie oparte jest na nieskomplikowanej automatyce, pozwalającej na utrzymanie temperatury na wskazanym wcześniej poziomie. Termostaty stale kontrolują przepływ wody z centralnego systemu ogrzewania, bezpośrednio do grzejnika. Nowoczesne regulatory dostępne są w kilku wariantach. Jakie są najpopularniejsze z nich i po które szczególnie warto sięgnąć?

Manualne termoregulatory grzejnikowe

Manualne termoregulatory grzejnikowe należą do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych. Decyduje o tym precyzja pomiaru, maksymalnie cicha praca i dodatkowy czujnik zabezpieczający podłogę przed przegrzaniem się. Decydując się na głowicę sterowaną manualnie, musisz pamiętać o konieczności samodzielnego ustawiania temperatury w pomieszczeniu.

Elektroniczne termostaty grzejnikowe

Jeśli szukasz wygodnego i niemal nieangażującego rozwiązania, warto zdecydować się na elektroniczny termostat grzejnikowy. Niewielkie, nowoczesne urządzenie pozwoli Ci na swobodne programowanie temperatury zarówno w cyklu dobowym, jak i tygodniowym - wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji! Termostaty elektroniczne zostały wyposażone w czytelne wyświetlacze, gwarantujące Ci pełną kontrolę nad ustawianą temperaturą.

- Termoregulator DIGI 2 to propozycja dla wymagających - urządzenie możesz programować według swoich potrzeb. Wbudowany elektroniczny regulator temperatury steruje systemem elementów grzejnych, w celu osiągnięcia wskazanej przez Ciebie temperatury powietrza w pomieszczeniu. Elektroniczny termostat grzejnikowy został wyposażony w czytelny wyświetlacz. Niewielka liczba przycisków pozwala na prostą obsługę urządzenia.

- Termoregulator OCDD2 - 1999 pozwoli Ci na więcej! Poznaj precyzyjny system regulacji temperatury, obsługujący cztery zdarzenia. Pełna automatyka pozwoli na podział dnia według Twoich preferencji - osobną temperaturę możesz ustawić dla każdej z czterech pór dnia. Nowoczesny i stylowy design sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

- Termoregulator OCD4 - 1994 został wyposażony w czujnik podłogi i powietrza. Precyzyjna automatyka pozwala na zaprogramowanie temperatury dla czterech pór dnia. Urządzenie, w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej, wykorzystuje system podtrzymania, umożliwiający kontynuowanie pracy.

Regulatory temperatury na szynę z DIN

Modele na szynę z DIN charakteryzują się możliwością współpracy z detektorem wilgoci. Doskonale sprawdzą się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych, pozwalając na wygodną regulację poziomu ciepła.

Zalety wykorzystania termostatów

Zalety wykorzystania termostatów, zwłaszcza elektronicznych, nie budzą wątpliwości. Doskonale sprawdzają się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych, pozwalając na wygodną regulację poziomu ciepła, jednocześnie zabezpieczając podłogę przed niebezpiecznym przegrzaniem. Poznaj najważniejsze z nich.

- Termostaty niewątpliwie spełniają funkcję estetyczną, stanowiąc stylowy element wykończenia grzejnika. Doskonale sprawdzają się w każdym wnętrzu. Modele montowane pod lub natynkowo charakteryzują się nowoczesnym designem.

- Dostosowanie temperatury do indywidualnych potrzeb domowników zdecydowanie zwiększa komfort przebywania w poszczególnych pomieszczeniach. Zależnie od Twoich preferencji, temperaturę możesz dowolnie obniżać lub podwyższać.

- Prosta obsługa sprawia, że z głowic termostatycznych bez problemu będą mogli korzystać wszyscy dorośli mieszkańcy domu.

- Krótki czas reakcji termostatu zdecydowanie działa na jego plus.

- Regularne wykorzystywanie elektronicznych termostatów grzejnikowych wyraźnie zmniejsza koszty związane z ogrzewaniem domu, jednocześnie pozytywnie wpływając na środowisko naturalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl