Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Folia grzewcza pod panele - wygoda na pierwszym miejscu!

Coraz więcej osób decyduje się na montaż folii grzewczej, zamiast zwykłego ogrzewania podłogowego. Na najróżniejszych forach można czytać o tym, że ludzie są zadowoleni z wygody, którą niesie takie ogrzewanie swojego domu. Dzięki wysokiej jakości produktom możemy dostarczać ciepło, regulując temperaturę każdego pomieszczenia, bez potrzeby montowania jakichkolwiek kotłów. Co więcej, folia grzewcza, montowana pod panelami to idealny pomysł do nowych domów i mieszkań, jak i tych starszych, do których teraz chcemy wprowadzić ogrzewanie na prąd, by oszczędzić sobie dużo roboty, jednocześnie czując pod stopami przyjemne ciepło. 

Zalety folii grzewczych

Choć znajdziemy wielu przeciwników tego rozwiązania, bez wątpienia ma ono wiele zalet, które z roku na rok sprawia, że przybywa osób decydujących się na takie nowoczesne udogodnienie. Przede wszystkim, ogrzewanie jest bardzo proste. Folie grzewcze możemy regulować w dowolnej chwili i umieścić w każdym miejscu naszego domu, pod każdym typem podłogi- zarówno pod panelami drewnianymi, jak i laminowanymi. Układamy je bezpośrednio pod panelem, co gwarantuje bardzo szybki czas reakcji- jeśli chcemy, aby było ciepło, to momentalnie możemy to sprawić. Z pewnością zastanawiasz się więc, jaka jest różnica między folią, a matą grzewczą? Jest to grubość, która w przypadku folii jest o wiele mniejsza. Dzięki temu jej obecność jest właściwie nieodczuwalna. 

Kiedy powinniśmy ją zamontować?

Folię grzewczą pod panelami zakładamy przed ich montażem. Co istotne, nie wpływa to na sposób ich układania, wszystkie dzieje się tak samo. Nie zmienia to także rodzaju paneli, jaki chcemy zamontować, gdyż folia bez problemu się do nich dopasuje. Najpierw jednak powinniśmy zaopatrzyć się w wygłuszającą piankę, na którą nasz system grzejny zostanie ułożony. Gdy zostanie to już zrobione, przed położeniem paneli przykrywamy folie zwykłą folią budowlaną, która będzie warstwą ochronną. Następnie możemy już bez przeszkód kłaść nasze panele. Nie jest to skomplikowane zadanie, a efekty od jakiegoś czasu chwalone są nie tylko w krajach skandynawskich, ale też w coraz większej części Europy zachodniej.

Jaką folię grzewczą wybrać do ogrzewania podłogowego?

Zanim rozpoczniesz poszukiwanie odpowiedniej folii grzejnej pod Twoje panele, koniecznie zapoznaj się z zapotrzebowaniem konkretnych pomieszczeń na moc cieplną. Jest to niezbędne, jeśli chcesz zapewnić sobie pełen komfort użytkowania. Na rynku można znaleźć przede wszystkim modele 230V i pasują one do większości pomieszczeń, ale dostępne są także inne warianty. Po oszacowaniu zapotrzebowania, z pewnością znajdziesz te idealne!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl