Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Grzejnik elektryczny łazienkowy, czyli większa wygoda w użytkowaniu

Grzejnik elektryczny łazienkowy, czyli większa wygoda w użytkowaniu

Grzejniki łazienkowe bez względu na to, w jaki sposób są zasilane, noszą wspólną nazwę drabinek łazienkowych. Najczęściej składają się z pionowych kolektorów, połączonych poziomymi rurkami. Zależnie od potrzeb użytkownika, drabinki mogą być wodne, czyli ogrzewane z instalacji centralnego ogrzewania lub występować jako grzejnik elektryczny łazienkowy, podłączony do prądu.

 

Grzejnik wielofunkcyjny

Grzejniki łazienkowe można spotkać w niemal każdej łazience, bez względu na to, w jaki sposób została zaaranżowana. Temperatura w tym pomieszczeniu powinna być o kilka stopni wyższa niż w pozostałych, aby zminimalizować uczucie chłodu po wyjściu spod prysznica. Grzejnik elektryczny łazienkowy jest wykonany ze stali, aluminium lub miedzi. Jego powierzchnię pokrywa się warstwą lakieru proszkowego. Dzięki temu drabinki są trwałe i odporne na rdzę. Grzejnik pełni funkcję ocieplającą, jest suszarką na ręczniki, jak również wieszakiem.

 

Droższa wygoda

Grzejniki wodne i elektryczne nieco różnią się pod kątem ewentualnych oszczędności. Drabinki wodne generują niższe koszty, ale mają swoje ograniczenia. Grzejnik, ogrzewany instalacją CO nagrzeje się tylko wtedy, kiedy uruchomi się kocioł grzewczy. Grzejnik elektryczny łazienkowy może z powodzeniem latem pełnić funkcję suszarki. Co więcej, zapobiega gromadzeniu się wilgoci w łazience przez cały rok. Taka wygoda jest nieco droższa, ale mimo to inwestorzy coraz częściej stawiają na rozwiązanie tego typu. Istnieje jeszcze jedna opcja - zastosowanie grzejników wodno-elektrycznych. Można je podłączyć zarówno do prądu, jak i CO. W sezonie grzewczym można zasilać je ciepłem z centralnego ogrzewania a po sezonie dogrzewać grzałką.

 

Prosty montaż

Grzejnik elektryczny łazienkowy nie jest skomplikowany w montażu. Zakładanie urządzenia nie wymaga żadnych sporych remontów czy wykonania rozbudowanej instalacji. Gwarantuje szybkie nagrzanie pomieszczenia na przykład przed wieczorną kąpielą. Sprawnie utrzymuje wybraną temperaturę oraz znacznie zmniejsza poziom wilgotności w łazience. Nowoczesne, energooszczędne grzejniki są wydajne oraz bezpieczne. Nie tylko dla użytkowników, ale również środowiska naturalnego. Grzejnik łazienkowy może stanowić główne źródło ogrzewania lub dodatkowe, na przykład do ogrzewania podłogowego.

Estetycznie wykonana drabinka to nie tylko ogrzewanie i suszenie. Może również stanowić ozdobę pomieszczenia, dobrze komponując się z armaturą łazienkową, płytkami i lampami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl