Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Jak podłączyć termostat do maty grzewczej i jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie?

Maty grzewcze to bardzo wygodne rozwiązanie. Ogrzewanie podłogowe jest bardzo komfortowe. Może być wykorzystywane do samodzielnej pracy lub jako wspomaganie istniejącej instalacji grzewczej. Swoją popularność zyskuje dzięki łatwemu montażowi, skutecznemu działaniu oraz cenie. Użyte mogą zostać pod panelami, płytami, a także na zewnątrz. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort. Kiedy już maty grzewcze zostaną zamontowane w twoim domu lub pomieszczeniu, należy również dołączyć do nich tak zwany sterownik. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to poniżej dowiesz się wszystkiego. Już nie będzie dla ciebie zagadką jak podłączyć termostat do maty grzewczej.

Zalety termostatu

Zanim dowiesz się jak podłączyć termostat do maty grzewczej, warto dowiedzieć się, do czego służy to urządzenie oraz jakie ma zalety. Ten sprzęt ma za zadanie utrzymywać ustawioną temperaturę poprzez włączanie lub wyłączanie systemu grzejnego. Dzięki dodatkowym funkcjonalnościom za pomocą takiego sterownika można zaprogramować ogrzewanie o określonych porach dnia oraz tygodnia. Takie rozwiązanie nie tylko podniesie się komfort używania ogrzewania, a także zmniejszy twoje koszty grzewcze. Ponieważ dodatkowe ogrzewanie będzie działać tylko w czasie kiedy tego potrzebujesz.

Szybka instrukcja - jak podłączyć termostat do maty grzewczej

Trzeba pamiętać, aby takie prace wykonywał elektryk lub osoba równie wysoko wykwalifikowana. Termostat należy umieścić na wysokości półtora metra nad podłożem, pamiętając o tym, aby miejsce nie było narażone na ciągłe działanie promieni słonecznych. W ścianie należy zamontować standardową puszkę elektryczną 65 mm. Następnie podłącz czujnik podłogowy, przewód grzejny, a także zasilanie do odpowiednich zacisków zgodnie ze schematem elektrycznym, załączonym do instrukcji. Ostatnim krokiem jest włożenie termostatu do puszki oraz wsadzenie wszystkiego na swoje miejsce. Teraz już wiesz jak podłączyć termostat do maty grzewczej i zamontować go w ścianie.

Maty grzewcze to bardzo wygodne rozwiązanie do domu czy też mieszkania. Dzięki swojej budowie i działaniu w komfortowy sposób zwiększą temperaturę w każdym pomieszczeniu. Cena ogrzewania podłogowego nie musi być wysoka, oprócz tego, używając wymienionego sposobu, nie musisz przejmować się instalacją grzejników, jednostek centralnych czy rur. Dodatkowo wiedza jak podłączyć termostat do maty grzewczej może być niezwykle przydatna jeśli planujesz użycie tego rozwiązania w swoim gospodarstwie domowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl