Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Jak zamontować grzejnik w łazience w kilka minut?

Jak zamontować grzejnik w łazience w kilka minut?

Samodzielny montaż grzejnika łazienkowego może być dużym wyzwaniem i zajmować bardzo dużo czasu. Wystarczy kilka sprytnych tricków i podłączenie grzejnika zajmie kilka minut. Nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi ani kompetencji. Poznaj sprawdzone sposoby na podłączenie grzejnika i wykonaj prace montażowe jak profesjonalista.

 

Odetnij dopływ wody

Zanim zaczniesz montaż grzejnika łazienkowego upewnij się, że uchronisz pomieszczenie przed zalaniem. Koniecznie odetnij dopływ wody. Zakręć odpowiednie zawory następnie odkręć kran i sprawdź czy woda na pewno nie leci. Odcięcie dopływu wody uchroni łazienkę przed zniszczeniem i zapewni ci komfort pracy.

 

Zabezpiecz łazienkę

Woda zakręcona? Przygotuj odpowiednio pomieszczenie. Montaż grzejnika łazienkowego wiąże się z wierceniem, które generuje dużo pył. Kurz, który osadza się na lustrach i armaturze wygląda nieestetycznie i wymaga dodatkowych nakładów pracy przy sprzątaniu. Do zabezpieczenia pomieszczenia przyda się folia malarska dostępna w każdym sklepie budowlanym. Wystarczy okleić ją sprzęty oraz wyłożyć podłogę i pomieszczenie jest gotowe do wszystkich prac.

 

Wybierz odpowiednie miejsce

Gdzie powinien znajdować się grzejnik? To pytanie na które musisz znaleźć odpowiedź zanim rozpoczniesz montaż grzejnika łazienkowego. Po pierwsze urządzenie powinno być zamontowane w miejscu największej utraty ciepła, najlepiej w pobliżu okna lub drzwi. Po drugie jeżeli zdecydowałeś się na grzejnik elektryczny umieść go jak najdalej od wanny lub umywalki, żeby uniemożliwić jego kontakt z wodą. Po trzecie powieś grzejnik jak najdalej od kratki wentylacyjnej, ponieważ zasysa ona ciepło. Po czwarte wymierz odpowiednią odległość od podłogi i sufitu. Optymalny odstęp powinien wynosić ok. 10-15 cm.

 

Podłączenie dolne czy boczne?

Wyróżnia się 3 rodzaje podłączenia grzejnika: dolne, górne i boczne? Montaż grzejnika łazienkowego zależy od wyboru rodzaju podłączenia.

Podłączenie dolne stosowane jest głównie w nowym budownictwie. Rury odpowiedzialne za odprowadzanie i doprowadzanie wody do grzejnika wychodzą z dolnej części ściany lub z podłogi, a termostaty znajdują się najczęściej z boku urządzenia.

Podłączenie boczne przeznaczone jest dla grzejników aluminiowych. Rury, które odpowiadają za obieg wody znajdują się w ścianie, uchwyty do zamocowania urządzenia zwykle znajdują się z prawej lub lewej strony.

Następny krok w montażu grzejnika łazienkowego to wywiercenie otworów w odpowiednich miejscach na ścianie i zamontowanie uchwytów mocujących. To właśnie na nich będzie wisiał grzejnik. Po umieszczeniu urządzeni na ścianie odpowietrz kaloryfer i odkręć zawór z wodą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl