Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Jaki odkurzacz centralny warto wybrać do swojego domu?

Odkurzacz centralny to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w dużych domach wielopiętrowych. Jednak bez problemu znajdzie także swoje zastosowanie w małych mieszkaniach czy biurach. Dzięki specjalnemu systemowi rur, które znajdują się w ścianach i stropach, możesz odkurzyć każde pomieszczenie. Wszelkie zabrudzenia zostaną przetransportowane do worka mieszczącego się przy jednostce centralnej. Zaletami takiego urządzenia jest przede wszystkim wygoda, nie musisz nosić odkurzacza po całym domu i po schodach. Wystarczy jedynie przenosić jedną lekką rurę wykonaną z PCV. Oprócz tego moc takiego odkurzacza centralnego jest o wiele wyższa niż zwykłego urządzenia. Dzięki temu zasysanie jest o wiele skuteczniejsze. Okaże się to wyjątkowo przydatne u osób, które cierpią na alergie. Usunięcie większej ilości zanieczyszczeń niż przy zwykłym odkurzaniu przyniesie im dodatkową ulgę. Jeśli jesteś zdecydowany na zakup takiego urządzenia, to na pewno zastanawiasz się jaki odkurzacz centralny warto kupić. Poniżej znajdziesz wiele przydatnych informacji, które pomogą ci dokonać właściwego wyboru.

Jaki odkurzacz centralny? Większy czy mniejszy?

Na rynku znajdziesz wiele rozwiązań, od kompaktowych po przemysłowe. Warto przemyśleć jaki odkurzacz centralny ci się przyda najbardziej. Różnią się one mocą silnika, a co za tym idzie maksymalną mocą ssącą. Należy także przemyśleć, ile gniazd ssących potrzebuje twoje gospodarstwo domowe. W małych mieszkaniach z pewnością niepotrzebnych jest więcej niż cztery. Z kolei w dużych domach lub biurach przyda się mieć sześć takich gniazd. Modele bardziej zaawansowane posiadają trzywarstwowe samoczyszczące filtry, które zabezpieczają silnik oraz elementy odkurzacza przed zabrudzeniem. Dzięki swoim właściwościom chronią środowisko naturalne przed dodatkowymi zanieczyszczeniami. Przed zakupem urządzenia z pewnością warto rozważyć jakiej mocy, a także pojemności zbiornika potrzebujesz do swojego odkurzacza.

Czy możliwa jest instalacja odkurzacza centralnego w istniejącym domu?

Jeśli myślałeś, że instalację odkurzacza centralnego należy rozważyć jedynie przed wybudowaniem domu, to się myliłeś. Takie urządzenie można zamontować w każdej chwili. Będzie to wymagać trochę więcej pracy, ale z pewnością jest to tego warte. W ścianach i stropach potrzebne będą niewielkie rowki do przeprowadzenia rur. Ukryjesz je w prosty sposób za pomocą szpachlowania ściany lub pod sufitem podwieszanym. Po przeczytaniu powyższych wskazówek z pewnością wiesz jaki odkurzacz centralny wybrać dla siebie oraz jakie zalety niesie za sobą takie rozwiązanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl