Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Jakie możliwości grzewcze daje grzejnik elektryczny ścienny?

Jakie możliwości grzewcze daje grzejnik elektryczny ścienny?

Budowa domu wiąże się z podjęciem ważnej decyzji, jaką jest wybór odpowiedniego systemu grzewczego. W czasach, w których mamy możliwość wyboru, trzeba poważnie rozważyć wszystkie plusy i minusy między ogrzewaniem elektrycznym a gazowym. Decyzję czy wybrać ogrzewanie gazowe, grzejnik elektryczny ścienny, czy ogrzewanie podłogowe, pomoże podjąć porównanie każdego z nich.

 

Grzanie na prąd

Energia elektryczna wypiera inne systemy ogrzewania. Ze względu na rozwój ruchów proekologicznych, coraz częściej mówi się o likwidacji ogrzewania gazowego i wolnostojący pieców na węgiel, do którego tak naprawdę każdy wrzuca wszystko. Wysokie stężenie zanieczyszczeń może doprowadzić do tego, że ogrzewanie podłogowe i elektryczne grzejniki ścienne będą wkrótce jedyną możliwością. Z tego powodu warto zdecydować się na tego typu ogrzewanie i wyprzedzić innych.

 

Na ścianę czy na podłogę?

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla domów, jeśli zależy nam na systemowym rozwiązaniu. Decyzję o wyborze trzeba podjąć jeszcze przed końcem remontu, aby zdążyć z zainstalowaniem całości. Na korzyść tego rozwiązania przemawia też brak unoszącego się kurzu w powietrzu, co z pewnością przypadnie do gustu alergikom i astmatykom. Ogrzewanie podłogowe to komfort, szczególnie gdy wychodzisz spod prysznica lub wstajesz rano.

Z kolei grzejnik elektryczny ścienny jest bardzo łatwy do montażu, przez co nadaje się do wszystkich powierzchni, mieszkalnych i biurowych. Można go zamontować później, gdy część remontu domu jest już wykonana. Wybór grzejników konwekcyjnych spowoduje równomierny rozkład temperatury w każdym pomieszczeniu.

 

Termostat do regulacji

Elektryczne grzejniki ścienne można zaprogramować na daną temperaturę, aby włączały się i wyłączały po osiągnięciu odpowiedniego poziomu. To bardzo dobre rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić wiele energii. Termostat dedykowany jest do każdej pojedynczej sztuki, są jednak rozwiązania pozwalające połączyć elektronikę ze sobą. Wtedy programator steruje wszystkimi grzejnikami jednocześnie.

 

Drabinka do łazienki

Jeśli chodzi o łazienkę, dobrym rozwiązaniem jest instalacja grzejnika elektrycznego ściennego w kształcie drabinki. Pozwala to na ogrzewanie i suszenie ręczników jednocześnie. Takie urządzenie także można włączyć w zależności od potrzeby, nawet wiosną i jesienią. Z tego powodu tego typu rozwiązania stosuje się także w blokach mieszkalnych z centralnym ogrzewaniem, które działa tylko zimą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl