Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Jakie ogrzewanie do domu wybrać, aby było ciepło i ekonomicznie?

Budując dom podejmujesz wiele istotnych decyzji, które mają wpływ na Twój komfort. Jedną z nich jest ta dotycząca ogrzewania. Ono nie tylko zapewni Ci odpowiednią temperaturę, lecz także wpłynie na wysokość rachunków. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań i dobrze przemyśleć to, jakie ogrzewanie do domu wpisuje się w Twoje oczekiwania.

Maty grzewcze

To jedna z popularnych metod pozwalająca ogrzać zarówno wnętrza, jak i teren dookoła budynku. Jeśli zależy ci na tym, aby zimą nie zalegał śnieg na podjeździe ani chodniku, to właśnie coś dla Ciebie. Maty działają dzięki przepływowi prądu przez elementy oporowe, które podgrzewają się, a następnie oddają wytworzone ciepło przez posadzkę. Gdy zastanawiasz się, jakie ogrzewanie do domu wybrać, to ta opcja sprawdzi się z pewnością, szczególnie w łazience. Cena samych mat nie jest aż taka wysoka, jak mogłoby się wydawać, biorąc pod uwagę odczuwalny komfort mieszkania. Jest to najszybszy i najefektywniejszy system dogrzewający pomieszczenie lub jego fragment. W zależności od tego, co położysz na wierzchu, wybierasz maty pod płytki, panele lub zewnętrzne.

Jakie ogrzewanie do domu wybrać?

Gdy w pomieszczeniu planujesz ułożyć płytki lub panele, możesz wybierać spośród dwóch typów mat grzewczych. Oba przygotowane są w zestawach do bezpośredniego montażu. Rozróżniamy maty grzejne jednostronnie i dwustronnie zasilane. Te pierwsze układa się znacznie szybciej i łatwiej. Te drugie z kolei są cieńsze. Maty sprawdzą się jako skuteczny system dogrzewający, ale gdy wykonasz dobrą izolację termiczną podłogi, to mogą stać się systemem podstawowym. Jakie w takim razie inne ogrzewanie do domu możesz wybrać?

Grzejniki elektryczne

Gdy nie chcesz lub nie możesz instalować niczego pod podłogą, zostaje Ci ogrzewanie pionowe. Grzejniki elektryczne są łatwe w montażu, a przy tym dość tanie. Sprawdzają się w każdym pomieszczeniu mieszkalnym i biurowym. Ogromną przewagą tego systemu jest to, że nie musisz uruchamiać wszystkich urządzeń jednocześnie, lecz gdy zachodzi taka potrzeba, może działać choćby jeden grzejnik. Dotyczy to także łazienki, czyli miejsca o dużej wilgotności, w którym zaleca się montaż suszarki łazienkowej. Gdy zastanawiasz się jakie ogrzewanie do domu wybrać, to właśnie konwekcyjne zapewni ci równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. A do tego jest to system przyjazdy dla środowiska. Same grzejniki są całkiem estetyczne i małe, przez co mogą stanowić ciekawy element wyposażenia wnętrz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl