Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

System ELEKTRA SelfTec chroni nawet w najbardziej surową zimę: rynny, rury spustowe, zawory, siłowniki i inne elementy podatne na uszkodzenia w wyniku oddziaływania niskiej temperatury. Nie musimy obawiać się popękanych rur, zaworów, sopli lodu zwisających z rynien, niedrożnych rur spustowych itp. Z systemem ochrony ELEKTRA SelfTec nie trzeba martwić się o rury wodociągowe czy zawory w nie ogrzewanych pomieszczeniach oraz na zewnątrz budynku. Praca systemu ELEKTRA SelfTec opiera się na zjawisku samoregulacji przewodów grzejnych.


Charakterystyka systemu przeciwzamarzaniowego ELEKTRA SelfTec

System ELEKTRA SelfTec chroni rurociągi z wodą, zawory, rynny, siłowniki i inne podatne na uszkodzenia w wyniku oddziaływania niskiej temperatury elementy nawet w najgorszą zimową pogodę. Z systemem ochrony ELEKTRA SelfTec nie musisz martwić się o rury z wodą czy zawory w nie ogrzewanych pomieszczeniach swojego domu jak również na zewnątrz. 

Łatwy montaż

System ELEKTRA SelfTec przeznaczony jest do bezpośredniego montażu na chronionym elemencie, np. odcinku rury, zaworze, rynnie. Można go również montować na plastikowych elementach. W odróżnieniu od innych przewodów grzejnych, nawet w niskich temperaturach samoregulujący przewód ELEKTRA SelfTec zachowuje elastyczność i daje się łatwo odwijać.

Komfort pracy

System ochrony przeciwzamarzaniowej ELEKTRA SelfTec pracuje zawsze, kiedy występuje taka potrzeba. Nie trzeba martwić się o niespodziewane zmiany pogody i temperatury. System samoczynnie dostosuje temperaturę przewodu do chronionego obiektu w taki sposób, aby nie uległ on uszkodzeniu zarówno od zbyt niskiej temperatury otoczenia, jak i za wysokiej temperatury przewodu grzejnego.

Niezawodna konstrukcja

Rdzeń wykonany z polimeru z dodatkiem węgla, usieciowany, rozpięty pomiędzy równoległymi żyłami zasilającymi, jednostronnie zasilany. Dzięki tej konstrukcji w przypadku przegrzania miejscowego tylko część przegrzana nie pracuje, a pozostała część przewodu zachowuje swoje właściwości. Nawinięty na rdzeń przewodu ekran ochronny z miedzi, ocynowany i nałożony w formie oplotu, praktycznie nie wpływa na pogorszenie elastyczności. Osłona zewnętrzna z modyfikowanego poliolefinu znacznie poprawia właściwości mechaniczne przewodu.

Samoregulacja

Zjawisko samoregulacji przewodów grzejnych to zdolność wydzielania przez przewód zmiennej ilości ciepła (mocy) w zależności od warunków otoczenia (temperatury). Na rysunku możemy zaobserwować zależność temperatury przewodu od temperatury rury. W przypadku załączania systemu, gdy rura jest jeszcze zimna (kolor niebieski), przewód grzejny "rozgrzewa się" wydzielając większą moc (kolor czerwony).

I odwrotnie, podczas nagrzewania się rury wydziela ona więcej ciepła, tym samym przewód pracuje z mniejszą mocą i zaczyna "stygnąć". Regulacja ciepła wydzielanego przez przewód na zewnątrz odbywa się samoczynnie, dzięki temu przewód może nachodzić na siebie, nie musi być nadmiernie izolowany i jego ułożenie może podlegać ciągłym modyfikacjom. System ochrony ELEKTRA SelfTec dostosowany jest do typowego napięcia zmiennego w sieci jednofazowej ~ 230V. Badania i symulacje systemu ELEKTRA SelfTec potwierdzają wygodę i pewność dla użytkowników.

System ELEKTRA SelfTec utrzymuje drożność i przepustowość rur, chroni budynki i ludzi bez względu na wielkość opadów i spadków temperatury. 

Zainstaluj system ELEKTRA SelfTec teraz, a zapomnisz o kłopotach z zamarzniętymi rurami i rynnami, kiedy nadejdzie mroźna zima.

Montaż przewodu samoregulującego

W zależności od przeznaczenia istnieją różne sposoby montażu samoregulującego przewodu grzejnego. 

          
 
        

 

Rodzaj Długość samoregulującego 
przewodu grzejnego (m)

Moc grzejna

(W) +5oC

SelfTec 16/1 1 16
SelfTec 16/2 2 32
SelfTec 16/3 3 48
SelfTec 16/5 5 80
SelfTec 16/7 7 112
SelfTec 16/10 10 160
SelfTec 16/15 15 240
SelfTec 16/20 20 320
SelfTec 16/X na indywidualne zamówienie (długość do 80 m)
zapytaj o cenę

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl