Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Ogrzewanie podłogowe – jak wykonać je szybko i sprawnie?

Budując lub remontując dom, z pewnością kładziesz nowy system grzewczy. Od niego zależy samopoczucie mieszkańców, komfort przebywania w pomieszczeniu, a także zasobność portfela. Dobrze wykonane ogrzewanie pozwala każdego roku oszczędzić sporą sumkę. Spośród kilku możliwości warto zdecydować się na wygodne ogrzewanie podłogowe. Jak je wykonać szybko i sprawnie, przedstawimy poniżej, mając nadzieję, że ułatwimy Ci wybór.

Ciepło w całym domu

System grzewczy w Twoim domu powinien spełniać kilka podstawowych funkcji, jednak najważniejszym jego zadaniem jest ogrzewanie powietrza w stopniu satysfakcjonującym mieszkańców. Maty grzewcze cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ dzięki nim nie musisz montować grzejników na ścianach, a to spora oszczędność pieniędzy i miejsca. Jak wykonać ogrzewanie podłogowe? Możesz położyć je całościowo, w każdym pomieszczeniu w domu, jeśli jednak miałbyś wybrać to jedno najważniejsze, z pewnością będzie nim łazienka. Wychodzenie spod prysznica na ciepłe kafle jest bardzo przyjemnie, nie mniej komfortowe, jak wstawanie z łóżka i stąpanie po ciepłej podłodze w sypialni.

Jak wykonać ogrzewanie podłogowe?

Maty grzewcze można położyć zarówno pod panelami, wykładziną, jak i pod płytkami. Jednak ze względu na różnicę w technice wykonania, powinieneś wcześniej zaplanować i zakupić odpowiednią wersję. Oba rodzaje mat nadają się montażu w każdym budownictwie, nawet tam, gdzie nie można zastosować typowego ogrzewania podłogowego w postaci przewodów grzejnych. Jak wykonać ogrzewanie podłogowe? Postępując zgodnie z instrukcją producenta, każdy jest w stanie wykonać to samodzielnie. Gotowe maty są przygotowane do położenia od razu po wyjęciu z opakowania.

System grzewczy na zewnątrz

Wyobraź sobie ten spokój, gdy zimą nie musisz odśnieżać podjazdu, aby wyjechać samochodem z garażu. Jest to możliwe, dzięki montażowi płyt grzewczych dokładnie w tych miejscach, po których jeździsz. Ułóż równoległe pasy jezdne pod kołami samochodu, w odstępie zgodnym z rozstawem kół. W ten sam sposób możesz potraktować chodnik, rampę i taras, wykonane z betonu lub kostki brukowej. Gdy wiesz już czym jest ogrzewanie podłogowe i jak je wykonać, to z pewnością docenisz jego szerokie zastosowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl