Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

 ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat

System ten, oparty   na zjawisku samoregulacji kabli grzejnych chroni nawet w najbardziej surową zimę elementy podatne na uszkodzenia w nieogrzewanych pomieszczeniach oraz na zewnątrz budynku np.: rynny, rury spustowe, zawory, siłowniki, rury wodociągowe. Dzięki temu użytkownik nie będzie obawiać się już popękanych rur, zaworów, sopli lodu zwisających z rynien czy niedrożnych rur spustowych.

 

 Zalety ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat:

- łatwy montaż

-niezawodność pracy

-bezpieczeństwo i komfort

- ekonomia

 

Prosty montaż

System ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat przeznaczony jest do bezpośredniego montażu na chronionym elemencie, np. odcinku rury, zaworze, rynnie, w tym także na plastikowych elementach. Kabel ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat w odróżnieniu od innych kabli grzejnych, nawet w niskich temperaturach zachowuje elastyczność i daje się łatwo odwijać.

Jeżeli jednak zachodzi potrzeba umieszczenia elementu grzejnego wewnątrz rurociągu proponujemy użycie kabla grzejnego ELEKTRA SelfTec®DW, który dostępny jest także w naszej ofercie. Wykonana w specjalnej technologii powłoka zewnętrzna posiada atest PZH i może być stosowana w rurociągach z wodą pitną.

Komfort pracy

System ochrony przeciwzamarzaniowej ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat pracuje zawsze, kiedy występuje taka potrzeba. Samoczynnie bowiem dostosuje temperaturę kabla do chronionego obiektu w taki sposób, aby nie uległ on uszkodzeniu zarówno od zbyt niskiej temperatury otoczenia, jak i za wysokiej temperatury kabla grzejnego. Dzięki temu użytkownik nie musi martwić się o niespodziewane zmiany pogody i temperatury. 

 

Niezawodna konstrukcja

Konstrukcja kabla to rdzeń wykonany z polimeru z dodatkiem węgla, usieciowany, rozpięty pomiędzy równoległymi żyłami zasilającymi, jednostronnie zasilany, dzięki czemu w przypadku przegrzania miejscowego tylko część przegrzana nie pracuje, a pozostała część kabla zachowuje swoje właściwości.

Nawinięty na rdzeń kabla ekran ochronny z miedzi, ocynowany i nałożony w formie oplotu, praktycznie nie wpływa na pogorszenie elastyczności,a osłona zewnętrzna z modyfikowanego poliolefinu znacznie poprawia właściwości mechaniczne kabla.

 

Samoregulacja

System ochrony ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat  pracuje na zasadzie zjawiska samoregulacji temperatury kabli grzejnych. To znaczy, iż  posiada zdolność wydzielania przez kabel zmiennej ilości ciepła (mocy) w zależności od warunków otoczenia i temperatury.

Zachodzi prosta zależność temperatury kabla od temperatury rury. W przypadku załączania systemu, gdy rura jest jeszcze zimna (kolor niebieski), kabel grzejny „rozgrzewa się” wydzielając większą moc (kolor czerwony). I odwrotnie, podczas nagrzewania się rury wydziela ona więcej ciepła, tym samym kabel pracuje z mniejszą mocą i wówczas zaczyna „stygnąć”.

Regulacja ciepła wydzielanego przez kabel na zewnątrz odbywa się samoczynnie. Dzięki temu układany  kabel może nachodzić na siebie, nie musi być także nadmiernie izolowany,a jego ułożenie może podlegać ciągłym modyfikacjom. System ochrony ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat dostosowany jest do typowego napięcia zmiennego w sieci jednofazowej ~ 230V.

Zastosowanie

System ELEKTRA SelfTec® ready2heat bez względu na wielkość opadów i spadków temperatury utrzymuje drożność i przepustowość rur, rynien,chroni budynki i ludzi. Gwarantuje tym samym bezpieczeństwo. wygodę i pewność dla użytkowników, co potwierdzają badania i symulacje systemu ELEKTRA SelfTec®16 ready2heat 

 

Montaż

W zależności od przeznaczenia istnieją różne sposoby montażu samoregulujących kabli grzejnych.

 

   

 

   

 

Rodzaj Długość
(m)
Moc grzejna (W) +10oC
SelfTec® 16/1 1 16
SelfTec® 16/2 2 32
SelfTec® 16/3 3 48
SelfTec® 16/5 5 80
SelfTec® 16/7 7 112
SelfTec® 16/10 10 160
SelfTec® /15 15 240
SelfTec® 16/20 20 320
SelfTec® 16/X na indywidualne zamówienie (długość do 80 m)

 

Do pobrania: Kable grzejne SelfTec ready2heat - Instrukcja instalacji 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl