Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Folia Grzejna WoodTec2 70/3,0m2

Cena: 410,00 zł 410.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Elektra
Kod produktu: wood70/3

Opis

Typ: Woodtec2 70/3 jednostronnie zasilana
Wymiary [mxm] : 0,5x6,0
Moc : 210 W
Powierzchnia grzewcza [m2]
3,0
 
Opakowanie zawiera:
- Folię Grzewczą ELEKTRA WoodTec2
- rurkę ochronną (peszel) do przewodów przyłączeniowych
- rurkę ochronną (peszel) do czujnika temperatury
- pogłębioną puszkę instalacyjną fi 60 do regulatora temperatury
- dwie złączki elektryczne
- paski samoprzylepnej taśmy aluminiowej
- obszerną instrukcję montażu
- kartę gwarancyjną i 20 lat Gwarancji Producenta !!!

Zastosowanie
Folie grzewcze ELEKTRA WoodTec przeznaczone są do ogrzewania podłóg wykonanych z paneli podłogowych lub desek warstwowych.
Mogą służyć jako podstawowy system grzewczy lub być uzupełnieniem już istniejącego.

Charakterystyka

Folie grzewcze ELEKTRA WoodTec2 produkowane są w gotowych zestawach o szerokości 50 cm i długości od 4,0 do 26,0 m oraz grubości 1,5 mm. Przewód grzejny przyklejony jest do siatki z tworzywa sztucznego z jednej strony, z drugiej jest przykryty na całej powierzchni folią aluminiową. Folia aluminiowa stanowi ekran ochronny przewodów grzejnych. Folia grzewcza WoodTec2 zakończona jest tylko z jednej strony przewodem zasilającym o długości 4.0 m. Istnieje możliwość instalowania dwóch lub większej ilości folii w jednym pomieszczeniu.
 W takim przypadku folie należy połączyć równolegle.
 
Wybór folii grzewczej
Dobierając długość folii grzewczej (szerokość folii jest stała i wynosi 50 cm), lub kilku folii, jeżeli wymaga tego wielkość pomieszczenia, należy rozplanować jej (ich) ułożenie na powierzchni całego pomieszczenia lub na wybranych fragmentach. Nie wolno układać jej w miejscach planowanej stałej zabudowy pomieszczenia. Folii grzewczej można nadać pożądany kształt poprzez cięcie siatki oraz folii aluminiowej (nie można przeciąć przewodu grzewczego) i obracaniu folii w odpowiednim kierunku.

Wybór regulatora temperatury

Nieodzownym elementem systemu ogrzewania podłogowego jest regulator temperatury.
Za pomocą regulatora podłączamy matę do instalacji elektrycznej. Regulator zapewnia pożądaną temperaturę podłogi lub powietrza.
Jeżeli maty grzewcze są jedynie uzupełnieniem istniejącego już (podstawowego) systemu grzewczego, to użytkownika interesuje efekt tzw. “ciepłej podłogi" - wówczas należy zastosować regulator temperatury wyposażony wyłącznie w czujnik podłogowy, który pozwala na utrzymanie pożądanej temperatury podłogi.
 Jeżeli maty grzewcze są podstawowym źródłem ogrzewania, to użytkownika interesuje uzyskanie optymalnej temperatury powietrza w pomieszczeniu wówczas należy zastosować regulator temperatury mierzący temperaturę powietrza, tzn. regulator z czujnikiem powietrznym i zabezpieczającym czujnikiem podłogowym (ten typ regulatora mierzy temperaturę powietrza, a jednocześnie czujnik podłogowy zabezpiecza podłogę i matę grzewczą przed przegrzaniem).
Do sterowania temperatury można zastosować regulator elektroniczny, który utrzymuje stałą temperaturę lub regulator elektroniczny z programatorem posiadający możliwość programowania temperatury w cyklu dziennym oraz tygodniowym.
 
Typ ogrzewania:
podstawowe - typ regulatora temperatury, np:
 
pomocnicze efekt ciepłej podłogi, np.
 
 
Eksploatacja
Obsługa systemu grzewczego ogranicza się do nastawienia pożądanej temperatury podłogi za pomocą regulatora temperatury.
Należy pamiętać, że grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi lub jej część i dlatego nie wolno wprowadzać takich zmian w umeblowaniu, czy w przeznaczeniu pomieszczeń, które utrudniłyby oddawanie ciepla z ogrzewanej podłogi.
 Dlatego też, nie należy stawiać na podłodze dużych powierzchniowo przedmiotów, np. materacy czy mebli bez nóżek, które całą powierzchnią przylegałyby do podłogi.

W podłodze wolno wiercić otwory po upewnieniu się, gdzie ułożone są przewody grzewcze maty (na podstawie dokumentacji po wykonawczej lub trasy przewodu grzewczego maty zlokalizowanej odpowiednim przyrządem).


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl