Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Taśma Montażowa TME 25

Cena: 137,00 zł 137.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Elektra
Kod produktu: 836

Opis

Taśma Montażowa

TME 25 (25 m)

Grubość: ~ 0,8mm,

Materiał: aluminium

Instalowanie przewodów grzejnych ogrzewania podłogowego za pomocą aluminiowych taśm montażowych zaleca się w przypadku wykonania na warstwie izolacji wylewki wstępnej. Taśmę montażową mocujemy za pomocą kołków rozporowych lub twardych gwoździ stalowych do podłoża czyli wylewki wstępnej, którą wylewamy na izolację podłoża (styropian). Taśmę należy mocować w odstępach ok. 50 cm tak aby w czasie wykonywania wylewki przewody grzejne nie miały możliwości zetknięcia się ze sobą oraz zachowały właściwą odległość.

Taśma montażowa jest wykonana w taki sposób aby mocowanie przewodów grzejnych odbywało się sprawnie i szybko z zachowaniem odpowiednio równych odstępów między żyłami przewodu przy minimalnym nakładzie pracy instalatora.

Zaletą tego rodzaju montażu jest to, iż przewód grzejny jest ze wszystkich stron otoczony równomiernie warstwą betonu i nie zachodzi obawa zetknięcia się przewodu grzejnego z izolacją podłoża, co mogłoby spowodować przegrzanie izolacji przewodu a co za tym idzie doprowadzić do jego uszkodzenia.

Inną bardzo ważną zaletą stosowania taśmy montażowej w instalacjach ogrzewania podłogowego jest montaż przewodów grzejnych w cienkich wylewkach stosowanych np. przy renowacji starych podłóg.

Taśma montażowa utrzymuje przewód grzejny powodując równomierne przyleganie na całej powierzchni, co pozwala na zakrycie go cienką warstwą wylewki wyrównującej powodując nieznaczne podniesienie całej powierzchni podłogi.

Przewód grzejny położony w górnej warstwie wylewki powoduje szybszą reakcję systemu ogrzewania podłogowego na zmiany temperatury otoczenia oraz podłogi. Komfort ciepłej podłogi jest dużo szybciej odczuwany przez użytkownika.

Istotną sprawą dla instalatora jest fakt iż taśma montażowa pakowana jest w małe i lekkie opakowania (10 mb, 15 mb, 25 mb) co sprawia że cały system ogrzewania podłogowego, tj. przewód grzejny, termostat, taśmę montażową można zmieścić do bagażnika małego samochodu osobowego. W czasie montażu taśmę montażową w łatwy sposób wysuwa się z pudełka ucinając potrzebny odcinek bez potrzeby odpakowywania całości.

Taśma montażowa dzięki swojej uniwersalnej budowie ma również zastosowanie do mocowania przewodów grzejnych na dachach i w rynnach w instalacjach przeciwoblodzeniowych.

Typ Długość (m)
TME 10 10
TME 15 15
TME 25 25


źródło: www.elektra.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl