Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Termoregulator Flash 25616

Cena: 166,00 zł 166.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Elektra
Kod produktu: 25616

Opis

Opis

Elektromechaniczny regulator temperatury steruje zasilaniem elementów grzejnych w celu uzyskania pożądanej temperatury, powodując ekonomiczne zużycie energii i komfort cieplny dostosowany do wymagań użytkownika. Regulator bardzo dobrze nadaje się do sterownia elektrycznym ogrzewaniem podłogowym.

Charakterystyka
Regulator Elektra Flash 25616 charakteryzuje się stopniem ochrony obudowy, który wynosi IP 30. Wyposażony jest w diodę LED sygnalizującą stan pracy urządzenia grzejnego. Dodatkowo posiada wyłącznik ON/OFF.

Kalibracja regulatora
Po ustawieniu pokrętła na maksymalną wartość należy poczekać do momentu, aż zostanie osiągnięta zadana temperatura. Wtedy należy cofnąć pokrętło regulatora, aż dioda zgaśnie. Po dwóch dniach można skalibrować regulator. W tym celu należy zmierzyć temperaturę w pomieszczeniu. Jeżeli temperatura na regulatorze nie pokrywa się z temperaturą na termometrze należy dokonać kalibracji, tzn. zdjąć delikatnie pokrętło i włożyć je ponownie tak, żeby wskaźnik na pokrętle wskazywał właściwą temperaturę.

Precyzja pomiaru temperatury
Elektra Flash 25616 jest regulatorem elektromechanicznym zaawansowanym - wyposażonym w akcelerator termiczny, który zwiększa dokładność pomiaru do ±0,5°C.

Ograniczenie zakresu regulacji temperatury
Regulator wyposażony jest w mechaniczną blokadę, służącą do zabezpieczenia minimalnej oraz maksymalnej wartości temperatury. Opcja ta jest wykorzystywana w przypadku, gdy regulator znajduje się w miejscu publicznym, gdzie dostęp do niego mogą mieć osoby postronne.

Montaż regulatora z wbudowanym powietrznym czujnikiem temperatury
Regulator musi być umieszczony w miejscu, nienarażonym na przeciągi oraz bezpośredni wpływ słońca lub innego rodzaju ogrzewania, które może zakłócić prawidłowy pomiar temperatury pomieszczenia.

Montaż
Regulator Elektra Flash 25616 został zaprojektowany do montażu natynkowego.

Dane techniczne
Zakres regulacji: od+5°C do +35°C
Zasilanie: 230V / 50Hz
Ochrona: IP 30
Klasa izolacji: I
Styk rozwierny 10 A.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl