Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Termoregulator OTN 1991

Cena: 253,00 zł 253.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Elektra
Kod produktu: otn1991

Opis

Opis
Elektroniczny regulator temperatury steruje zasilaniem elementów grzejnych w celu uzyskania pożądanej temperatury, powodując ekonomiczne zużycie energii i komfort cieplny dostosowany do wymagań użytkownika. Regulator bardzo dobrze nadaje się do sterownia elektrycznym ogrzewaniem podłogowym.

Obniżka temperatury
Funkcja obniżki temperatury realizowana jest poprzez sygnał podany z zewnętrznego zegara. Wartość obniżki temperatury ustawiona jest fabrycznie na stałe i wynosi -5°C od temperatury zadanej.

Kalibracja regulatora
Po ustawieniu pokrętła na maksymalną wartość należy poczekać do momentu, aż zostanie osiągnięta zadana temperatura. Wtedy należy cofnąć pokrętło regulatora, aż dioda zgaśnie. Po dwóch dniach można skalibrować regulator. W tym celu należy zmierzyć temperaturę w pomieszczeniu. Jeżeli temperatura na regulatorze nie pokrywa się z temperaturą na termometrze należy dokonać kalibracji, tzn. zdjąć delikatnie pokrętło i włożyć je ponownie tak, żeby wskaźnik na pokrętle wskazywał właściwą temperaturę.

Funkcja MIN/MAX
Regulator wyposażony jest w mechaniczną blokadę, służącą do zabezpieczenia minimalnej (MIN) oraz maksymalnej (MAX) wartości temperatury. Funkcja jest wykorzystywana w przypadku, gdy regulator znajduje się w miejscu publicznym, gdzie dostęp do niego mogą mieć osoby postronne.

Montaż podłogowego czujnika temperatury
Czujnik podłogowy musi być umieszczony w zaślepionej na końcu rurce instalacyjnej, która powinna być osadzona w górnej warstwie wylewki. Przewód czujnika można przedłużyć wyłącznie osobnym przewodem nawet do 50 m.

Montaż
Regulator OTN został zaprojektowany do montażu podtynkowego. Bardzo elegancki efekt można uzyskać montując OTN we wspólnej ramce, np. wraz z przełącznikami oświetlenia.

Napięcie zasilania: 230V +10/-15%, 50Hz

  • Wyjście przekaźnika: S.P.S.T. 16A, 3600W
  • Wbudowany wyłącznik: 1 polowy
  • Zakres temperatury: od + 5 do + 40°C
  • Obniżka temperatury poprzez zewnętrzny zegar: 5°C
  • Stopień ochrony: IP 20
  • Wymiary: 80x80x50 mm

Do pobrania:

Elektra OTN - Instrukcja obsługi (87.7 KB)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl