Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Praktyczne rady, czyli jak ułożyć folię pod ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większą popularnością. Nie można się dziwić - komfort, jaki gwarantuje, jest naprawdę wysoki. Kluczem do prawidłowego i bezawaryjnego działania instalacji jest jednak jej prawidłowy montaż. Sprawdź, jak powinien przebiegać i na jakim etapie potrzebna będzie folia pod ogrzewanie podłogowe.

Etap I: przygotowanie podłoża

Zanim zdecydujesz się na instalację ogrzewania podłogowego, należy dokładnie sprawdzić stan podłoża. Najkorzystniejsze będzie mocne i trwałe. Jeśli zauważysz uszkodzenia, nierówności lub inne zaniedbania, należy je usunąć. Pamiętaj, że powierzchnia, na której pracujesz, musi być bezwzględnie sucha.

Ogrzewanie podłogowe możesz zainstalować w każdym pomieszczeniu w domu, nie każde jednak przygotowuje się tak samo. Jeśli znajduje się ono na parterze domu, należy zadbać o odpowiednią izolację, której zadaniem będzie ochrona przed wilgocią.

Etap II: instalacja termiczna

Przed montażem instalacji grzewczej konieczne jest wykonanie instalacji termicznej. W tym celu wykorzystuje się płyty styropianowe lub poliuretanowe. Należy pamiętać, by układać je naprzemiennie, by łączenia się mijały - w innym wypadku może powstać mostek termiczny, czyli szczelina na całą grubość ułożonych płyt. Jeśli zależy Ci na precyzyjnym zabezpieczeniu izolacji termicznej, możesz wykorzystać samoprzylepną folię aluminiową. Dzięki niej płyty pod ogrzewaniem podłogowym będą dokładnie połączone.

Etap III: montaż instalacji elektrycznej

Po dokładnym przygotowaniu podłoża nadszedł czas na montaż właściwej instalacji elektrycznej. Możesz zdecydować się na rury i folię aluminiową pod ogrzewanie podłogowe lub wybrać maty grzewcze, czyli gotowe zestawy, zawierające przewód grzejny przyklejony do siatki z tworzywa sztucznego z jednej strony, z drugiej natomiast pokryty folią aluminiową. Gotowe maty są znacznie wygodniejsze w montażu, co więcej - pojedyncze modele można łączyć ze sobą, stosując takie rozwiązanie na całej powierzchni pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że przewodów grzejnych nie umieszcza się pod stałymi elementami zabudowy, dlatego warto już wcześniej przemyśleć aranżację wnętrza.

Dlaczego folia aluminiowa?

Zastanawiasz się, dlaczego folia aluminiowa jest niezbędna pod ogrzewaniem podłogowym? Powodów jest kilka, przede wszystkim jednak folia aluminiowa stanowi doskonałą izolację i, co więcej, jest trwała i wytrzymała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl