Termoregulatory manualne
Najczęściej stosowane. Podstawową ich zaletą jest duża dokładność pomiaru temperatury (0,3 – 0,1°C). Pracują bezgłośnie. Wyposażone są w czujnik powietrzny, podłogowy lub powietrzny i podłogowy zabezpieczający podłogę przed przegrzaniem. Montowane natynkowo lub podtynkowo.
Obciążalność do 3600W. Możliwość współpracy z zegarem sterującym pozwala zaoszczędzić do 30% energii elektrycznej.
Termoregulatory z programatorem
Łączą w sobie zalety regulatorów elektronicznych z „inteligencją” cyfrowego układu sterującego. Możliwość programowania temperatury w cyklu dobowym i tygodniowym. Możliwość odczytania na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu danych takich jak: temperatura rzeczywista pomieszczenia, uprzednio zaprogramowana temperatura komfortowa i ekonomiczna, czas pracy systemu grzejnego, numer programu oraz jego graficzny obraz.
Wybrane modele mają funkcję adaptacyjną: regulator temperatury sam „wylicza” moment włączenia ogrzewania, aby osiągnąć pożądaną temperaturę o zaprogramowanej porze. Obciążalność do 3600W.
Montowane natynkowo lub podtynkowo.
Regulatory na szynę DIN
Są to regulatory z regulowaną histerezą, jak również współpracujące z detektorem wilgoci. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, począwszy od kontroli temperatury w budynkach mieszkalnych, poprzez ochronę przed śniegiem i lodem (rynny, rury, zawory, podjazdy, bramy, schody), aż po ochronę rurociągów przemysłowych.