Skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz kontaktowy

Wszystko, co musisz wiedzieć o regulatorach temperatury ogrzewania podłogowego wodnego

Ogrzewanie podłogowe zyskuje coraz bardziej na popularności, jest to system niewidoczny, ponieważ znajduje się pod posadzką. Jednak żeby czerpać wszystkie korzyści z tego rozwiązania, konieczne jest prawidłowe wyregulowanie pracy całego systemu. Dzięki temu korzystanie z niego będzie dla ciebie komfortowe oraz unikniesz dodatkowych kosztów za niepotrzebne działanie ogrzewania. Przed instalacją należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby była starannie i dokładnie zaplanowana. Źle sporządzony projekt może spowodować wiele komplikacji oraz nierównomiernego ogrzewania pomieszczeń. W skład projektu wchodzić musi również regulator temperatury ogrzewania podłogowego wodnego, który ma bardzo ważne zadanie w działaniu całego systemu.

Zadanie regulatora temperatury ogrzewania podłogowego wodnego

Istnieje kilka rodzajów regulatorów temperatury ogrzewania podłogowego wodnego. Są termoregulatory manualne, pracują bardzo cicho, chronią podłogę przed przegrzaniem. Montowane są natynkowo bądź podtynkowo. Wyróżnia się również takie z programatorem, dzięki cyfrowemu układowi sterującemu możesz kontrolować temperaturę w cyklu dobowym oraz tygodniowym. Są bardzo łatwe w użyciu i ochronią cię przed niepotrzebnym działaniem systemu grzewczego. Dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze. Są montowane tak samo jak termoregulatory manualne. W zależności od twoich potrzeb możesz wybrać bardziej odpowiadający ci regulator, mogą się one różnić ceną oraz oferowanymi funkcjami. Niektóre z nich mogą być obsługiwane przez smartfon dzięki połączeniu z siecią bezprzewodową.

Gdzie montować wodne ogrzewanie podłogowe?

Wodne ogrzewanie podłogowe zazwyczaj montuje się jedynie w kilku pomieszczeniach, a nie w całym domu. Najczęściej wybieranymi są kuchnia, łazienka i salon. Fachowcy zawsze odradzają instalację tego systemu w pokojach, w których będzie przebywać małe dziecko, w spiżarniach oraz pomieszczeniach, w których będzie dywan lub tradycyjny parkiet. Warto pamiętać, aby posadzka nad ogrzewaniem była wykonana z materiałów o dobrej przewodności cieplnej. Przez to ochronisz się przed izolacją ciepła. Jeśli martwisz się o unoszenie się kurzu z podłogi i nadmierne brudzenie mieszkania przez wodne ogrzewanie to jesteś w błędzie. Owszem, nad podłogą zachodzi ruch ogrzewanego powietrza, ale jest zbyt słaby, aby unieść jakiekolwiek zanieczyszczenia i kurz. Dzięki dobrze dobranemu regulatorowi ogrzewania podłogowego wodnego zadbasz o to, aby kontrola nad ogrzewaniem była komfortowa i bezproblemowa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl